Ferie dzień 1 – MASKI KARNAWAŁOWE PRZY WSPÓŁPRACY SOK ORAZ BENE FIDE

Pierwszy dzień ferii rozpoczęliśmy od warsztatów plastycznych. Zajęcia poprowadził Pan Przemysław Dudek ze Stowarzyszenia BENE FIDE. Tym razem przygotowywano maski. Do czego będą one służyły? Otóż, już teraz zapraszamy 23 stycznia 2020 roku ( czwartek) o godz. 17.00 na bal karnawałowy, który również przygotowujemy wspólnie ze Stowarzyszeniem BENE FIDE.

Ferie dzień 2 – „KARTKA DLA BABCI I DZIADKA”

Dnia 21 stycznia odbyły się kolejne zajęcia organizowane w Samorządowym Ośrodku Kultury w ramach Wypoczynku Zimowego pt. „KARTKA DLA BABCI I DZIADKA”. Do wykonania kartek dzieci wykorzystały metodę quilling.

Quilling – technika z rodzaju papieroplastyki (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.

Dzień Babci i Dziadka to bardzo wyjątkowe święto. W tym dniu możemy podziękować swoim kochanym dziadkom za miłość i dobre słowo. Kartki wykonane przez dzieci własnoręcznie dają więcej radości niż zakupiony prezent.

Ferie dzień 3 – V ŚWIĘTO BABCINEGO PAMPUCHA

22.01.2020r. po raz piąty odbyło się spotkanie Seniorów z Klubu Niezapominajka z okazji Święta Babci i Dziadka. Seniorki przygotowały pyszne paczki, chrusty i inne słodkości, które trafiły na stół jury składającego się z piętnastoosobowej grupy najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

W tym roku komisja oceniająca, wybrała zwycięzców spośród 12 zgłoszonych wypieków.

I miejsce zajęła – Pani Maria Gesek

II miejsce zajęła – Pani Ewa Leśnikowska

III miejsce zajęła – Pani Wanda Dzierżanowska

Laureatki konkursu otrzymały nagrody oraz dyplomy. Każdy z uczestników spotkania otrzymał słodki upominek.

Święto Babcinego Pampucha ma na celu integrację Seniorów z młodszym pokoleniem naszej gminy.

Dzień 4 – BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 23 stycznia 2020 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem BENE FIDE. Na dzieci czekało wiele atrakcji, konkursów oraz zabaw. Do tańca przygrywał nam Pan Paweł Waleriański a zabawę poprowadziła Pani Judyta Wrzeszczyńska – za co serdecznie dziękujemy. Na wszystkich uczestników balu czekał słodki poczęstunek oraz kawa dla rodziców.

Dzień 5 – Wyjazd do Parku Trampolin

W dniu 24 stycznia 2020 po raz drugi odbył się wyjazd do Parku Trampolin organizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury. Wyjazd ten cieszy się największym zainteresowaniem spośród wszystkich wyjazdów organizowanych w SOK. W wyjeździe udział wzięło ponad 40 osób. Nie mogło zabraknąć również odwiedzin w McDonaldzie. Wyjazd na trampoliny na stałe wpisał się w kalendarz SOK.

Dzień 6 – Zajęcia gry na perkusjach

25 stycznia – kolejny dzień pełen atrakcji w Samorządowym Ośrodku Kultury.

Po raz pierwszy w SOK odbyły się zajęcia gry na perkusjach poprowadzone przez profesjonalnego instruktora. Gra na instrumentach muzycznych rozwija kreatywność, zdolność koncentracji oraz uczy samodyscypliny. Umożliwia wyładowanie wszelakich ciążących na nas emocji. Uczestnikom zajęć bardzo spodobała się taka lekcja.

Dzień 7 – KONKURS PLASTYCZNY

27 stycznia w Bibliotece Publicznej działającej w SOK odbył się konkurs plastyczny pt.: „Moja ulubiona postać z bajki”. Każde dziecko miało okazję zwiedzić bibliotekę, wybrać sobie książkę i na jej podstawie stworzyć pracę konkursową.

Komisji bardzo ciężko było zdecydować, która praca jest najpiękniejsza więc jednogłośnie postanowiono, że wszyscy uczestnicy są zwycięzcami. Każdy otrzymał dyplom oraz nagrodę. Prace konkursowe zostały wywieszone na tablicy informacyjnej znajdującej się w SOK. Gratulujemy naszym młodym artystom pomysłowości w wykonaniu prac.

Dzień 8 – WYJAZD NA LODOWISKO

28 stycznia odbył się kolejny wyjazd zorganizowany w SOK w ramach wypoczynku zimowego dla dzieci. Tym razem wybraliśmy się na lodowisko do Działdowa.

Celem wycieczki było propagowanie łyżwiarstwa jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego. Oczywiście dla dzieci oraz młodzieży była to także wspaniała zabawa mimo, że niektórzy mieli łyżwy po raz pierwszy na nogach. Na zakończenie wyjazdu pełnego wrażeń uczestnicy odwiedzili McDonald’s.

Dzień 9 – Warsztaty MINECRAFT

W dniu 30 stycznia w Samorządowym Ośrodku Kultury, odbyły się Warsztaty Edukacyjne MINECRAFT przeprowadzone przez DOBRE WARSZTATY.

Gra Minecraft jest doskonałym narzędziem edukacyjnym do wdrażania dzieci w świat programowania. W ciekawy sposób nabywają umiejętności programowania oraz łączą wiedzę z przedmiotów szkolnych w praktyce. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. W warsztatach udział wzięło ok. 15 osób.

Dzień 10 – Wyjazd do Olsztyna do Wydziału Nauk Technicznych.

W dniu 31 stycznia odbył się ostatni wyjazd do Wydziału Nauk Technicznych do Olsztyna, który zakończył wypoczynek zimowy w Samorządowym Ośrodku Kultury. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość obejrzeć jak wyglądają oraz jak działają drukarki 3D, którymi dysponuje wydział. Kolejnym punktem było rozrywanie stalowego pręta siłą kilkunastu ton. Najciekawsze czekało na koniec – mierzenie się z siłą wiatru (wiatr wiejący z prędkością do 100km/h). Mogliśmy przekonać się na własnej skórze jaki wpływ na nasz ruch ma opór powietrza oraz dowiedzieć się wiele innych ciekawostek. Po udanej wizycie w WNT pojechaliśmy posilić się do ulubionej restauracji dzieci – McDonald’s

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku