WARMIŃSKO-MAZURSKIE DNI RODZINY

2021-12-16T13:07:58+01:0010 maja, 2021|Kultura, OŚWIATA, Wydarzenia kulturalne 2021|

XXIII edycja Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny

Jednym z głównych elementów wdrażanej przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego „Wojewódzkiego Programu Polityki Prorodzinnej na lata 2017-2021” są  Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny, które odbywają się w całym regionie od 1999 roku.

Co roku inicjatywa koncentruje się wokół innego aspektu życia społecznego, które wzmacniania rodzinę w jej prawidłowym funkcjonowaniu. W trakcie Dni Rodziny odbywa się wiele imprez o charakterze rodzinnym. Głównym celem tych inicjatyw jest budowanie spójnej polityki prorodzinnej na Warmii i Mazurach.

XXIII edycja Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny ponownie odbędzie się pod hasłem przewodnim:

„Młodość – miłość – małżeństwo – rodzina”

Szczegółowy harmonogram na 2021 rok:

  • 23 kwietnia 2021 r. – seminarium dla lokalnych koordynatorów XXIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny,
  • 14 maja 2021 r. – inauguracja XXIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny,
  • 11 czerwca 2021 r. – zakończenie XXIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny,
  • 22 października 2021 r. – podsumowanie XXIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny,
  • 26 listopada 2021 r. – wybór hasła XXIV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

W ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny organizowane są również konkursy: literacki i plastyczny. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursów.

  • Konkursy organizowane w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny:
  • XVII Wojewódzki Konkurs Literacki „Młodość – miłość – małżeństwo – rodzina” – skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (od klasy IV, do młodzieży szkół średnich), a także do studentów, osób dorosłych i starszych (w tym do rodziców, nauczycieli i wychowawców). Prace będą rozpatrywane w następujących kategoriach: wspomnienia i świadectwa, listy, wiersze oraz inne. Prace nie przekraczające 5 stron maszynopisu (1 strona = 1800 znaków ze spacjami) należy przesłać do 30 czerwca 2021 roku.
  • Do pobrania:
Załącznik nr 1: Regulamin konkursu
  • XVII Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Grafiki Komputerowej „Młodość – miłość – małżeństwo – rodzina” – jego ideą jest ukazanie drogi życiowej każdego człowieka od młodości poprzez rodzącą się miłość do tak głębokiej i silnej, która staje się podstawą więzi małżeńskiej zmieniającej się w rodzinę. Skierowany jest do dzieci oddziałów przedszkolnych, dzieci i młodzież szkół podstawowych kl. O-III, IV-VIII, szkół z oddziałów przedszkolnych, dzieci i młodzieży szkół podstawowych (kl. 0-III, oraz IV-VIII), szkół średnich, studentów i dorosłych. Technika wykonania prac plastycznych dowolna (bez prac wykonanych ołówkiem), format prac A3, rysunek wykonany grafiką komputerową format A4. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2021 roku.
  • Do pobrania:
Załącznik nr 2: Regulamin konkursu

 

 

GMINNE OBCHODY DNI RODZINY


Zapraszamy na Rodzinny Rajd Rowerowy

Gminny Konkurs MŁODOŚĆ MILOŚĆ MAŁŻEŃSTWO RODZINA Plakat

REGULAMIN


DZIEŃ DZIECKA DNI RODZINY