#szczepimy się

AKCJA PROMOCYJNA:

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIE

Każda osoba, która ma e-skierowanie może zapisać się na szczepienie. Jest kilka sposobów, aby to zrobić:
• zadzwoń na infolinię 989,
• zarejestruj się online przez e-Rejestrację,
• wyślij SMS o treści SzczepimySie na numer 664 908 556 lub 880 333 333,
• zapisz się bezpośrednio w punkcie szczepień (najlepiej telefonicznie).

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych form rejestracji dostępne https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

BEZPŁATNY TRANSPORT NA SZCZEPIENIA

Seniorzy i osoby niepełnosprawne, które mają problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień przeciw COVID-19 mogą skorzystać z bezpłatnego transportu. W tym celu gmina Janowiec Kościelny organizuje specjalny transport z domu pacjenta do punktu szczepień. Po zaszczepieniu, osoba potrzebująca zostanie odwieziona do swojego miejsca zamieszkania. Chęć skorzystania z transportu można zgłosić bezpośrednio w punkcie szczepień lub od poniedziałku do piątku pod nr 89 6262089.

ZAPISY NA SZCZEPIENIA DLA MŁODZIEŻY POWYŻEJ 16 ROKU ŻYCIA

Szczepienia dla nastolatków – rejestracja młodzieży w wieku 16 i 17 lat

Od 17 maja, została otwarta rejestracja dla osób powyżej 16. roku życia. Oznacza to, że od tej daty e-skierowania zostaną wystawione osobom, które do 17 maja 2021 r. skończyły 16 lat oraz wszystkim osobom z rocznika 2004.

Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w nadchodzących tygodniach – otrzyma e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku życia. E-skierowania dla tego rocznika będą wystawiane raz w tygodniu – w poniedziałki. Jeśli więc 16. urodziny osoba obchodził np. 19 maja, to e-skierowanie będzie wystawione w poniedziałek 24 maja. Wtedy też będzie mogła zapisać się na termin i godzinę szczepienia przeciw COVID-19.

Dzięki uruchomieniu szczepień dla osób niepełnoletnich, osoby z rocznika 2003 nie muszą już czekać z rejestracją do dnia ukończenia 18 lat. Od 17 maja wszystkie osoby z rocznika 2003 będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19.

16 i 17-latkowie przed przystąpieniem do szczepienia muszą wypełnić formularz – Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Można to zrobić w domu – kwestionariusz jest dostępny do pobrania i wydruk:https://www.gov.pl/web/szczepimysie/materialy-informacyjne-dla-szpitali-i-pacjentow-dotyczace-szczepien-przeciw-covid-19.

SZCZEPIENIA DLA 12-LATKÓW

Po pozytywnej decyzji Europejskiej Agencji Leków i rekomendacji działającej przy premierze Rady Medycznej, Polska przystępuje do szczepień dzieci od 12. roku życia. Szczepienia dzieci od 12. roku życia rozpoczęły się 7 czerwca. Na razie dzieci będą szczepione w punktach szczepień populacyjnych i punktach szczepień powszechnych. Natomiast we wrześniu planowane jest uruchomienie akcji szczepień w placówkach oświatowych. Od 6 do 10 września dyrektorzy placówek będą zbierali kwestionariusze medyczne od zainteresowanych szczepieniami uczniów, natomiast w okresie 13 – 17 września planowana jest już akcja szczepień.

 

UWAGA! Szczegółowe informacje dotyczące szczepień dostępne są na stronach internetowych:

oraz pod numerem telefonu: 989 – numer bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Źródło: https://www.gov.pl/web/szczepimysie