W dniu 13 września 2021 Wójt Gminy Pan Piotr Rakoczy oraz dyrektorzy naszych szkół Panie Ewa Ostrowska i Beata Jóźwiak złożyli wizytę w domu Pani Ewy Juszkiewicz, żony zmarłego prof. Ryszarda Juszkiewicza. Wizyta poprzedzona była złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy na grobie Pana Profesora na cmentarzu w Mławie.

Celem wizyty było spotkanie z Panią Ewą Juszkiewicz  oraz ustalenie możliwości upamiętnienia prof. Ryszarda Juszkiewicza w naszej Gminie. W miłej domowej atmosferze, przy filiżance kawy wspominaliśmy Pana Profesora, a gościnna Pani Ewa oprowadziła nas po Muzeum Juszkiewiczów, które razem tworzyli. Zbiory są naprawdę imponujące. Pan Profesor Juszkiewicz urodził się na terenie naszej Gminy w Skrodach i związany był z naszą janowiecką ziemią od zawsze. Był gościem i prelegentem podczas Gminnych Seminariów, uczestnikiem Święta Pieczonego Ziemniaka, wydał wiele książek i publikacji, w których często pisał o Gminie Janowiec Kościelny.

Pan Profesor zawsze pamiętał o nas, teraz my powinniśmy pamiętać o Panu Profesorze.

Beata Jóźwiak

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku