8 października 2021r. odbyło się spotkanie autorskie z MARCINEM KOZIOŁ, pisarzem pasjonujących książek dla dzieci i młodzieży, autorem lektury szkolnej „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji: „Tajemnica przeklętej harfy” oraz „Gwiazda Blachonosego”.
Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Janowcu Kościelnym. W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym i Szkoły Podstawowej w Waśniewie – Grabowie z klas IV-V. Było ono okazją do rozmowy o książce, ale też angażującą lekcją multimedialną.
Dzieci poznały niezwykłe przygody czternastoletniej Julki poruszającej się na wózku inwalidzkim, Toma obdarzonego zdolnością synestezji i Spajka – labradora asystującego. Podczas lekcji multimedialnej zapoznały się biografią wynalazcy Nikoli Tesli, zwanego “Władcą Piorunów” i przeprowadziły doświadczenie naukowe wytwarzania energii elektrycznej.
Spotkanie zachwyciło nie tylko uczniów ale również nauczycieli.
SOK

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku