Noc Bibliotek pod hasłem “Czytanie wzmacnia”

2021-12-16T12:02:59+01:0019 października, 2021|Kultura|

W sobotę 9 października 2021r. uczestniczyliśmy w VII ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem “Czytanie wzmacnia”. O godz. 19.00 rozpoczęła się inauguracja transmitowana online. Ponad 20 osobowa grupa dzieci uzbrojona w śpiwory, koce i poduszki spędziła noc w bibliotece. W programie, który przygotowaliśmy uczestnicy zostali podzieleni na 2 drużyny, aby wziąć udział w różnego rodzaju grach i zabawach:

– wyścig z książką,

– tajemnicza skrzynia,

– rozsypanka literowa,

– muzyczny fotel,

– gorące krzesła,

– biblioteczne zgadywanki,

– wyścig kapslami po bibliotece,

– rysunek na brystolu.

Po wyczerpującej rywalizacji udaliśmy się na pieczenie kiełbasek przy ognisku .Najbardziej zagorzali kibice piłki nożnej oglądali mecz naszej reprezentacji z San Marino. Dzieci mogły przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości za pomocą Gogle Vive. Nie mogło zabraknąć również zabawy przy muzyce.

Wyczerpani aktywną nocą zrelaksowaliśmy się przy oglądaniu filmu “Operacja. Człowiek w czerni”. Następnego dnia po wspólnym śniadaniu, szczęśliwe i zachwycone nocą spędzoną w bibliotece dzieci, wróciły do domów.

SOK

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku