Warsztaty kodowania i programowania

2021-12-16T11:51:19+01:0029 października, 2021|Kultura|
W ramach współpracy z Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Nidzicy, dnia 26.10.2021 r. odbyły się “Warsztaty kodowania i programowania” przeprowadzone przez panią Julitę Margalską. W spotkaniu wzięli udział uczniowie kl. 0-1 SP w Waśniewie – Grabowie i uczniowie kl.1 SP w Janowcu Kościelnym.
W pierwszej części zajęć dzieci poznały tajniki kodowania na macie edukacyjnej bez użycia komputera. Za pomocą kolorów, liczb i strzałek wyznaczały trasę “Bomby”. Przy użyciu kolorowych kubeczków bawiły się w określanie koordynatorów, poznając przy tym kodowanie przestrzenne.
W drugiej części dzieci, wykorzystując aplikację w tabletach, musiały tak zaprogramować roboty Photon, aby poruszały się zgodnie z ich poleceniami i wykonywały odpowiednie zadania.
Powyższe warsztaty miały na celu rozwijanie u dzieci zdolności krytycznego i logicznego myślenia, wnioskowania, kształtowania umiejętności odkodowywania informacji i orientacji w przestrzeni.
SOK

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku