FERIE W SAMORZĄDOWYM OŚRODKU KULTURY

2022-03-01T18:44:12+01:0010 lutego, 2022|Kultura, Wydarzenia kulturalne 2022|

Dnia 24 stycznia 2022 r. w sali Samorządowego Ośrodka Kultury odbyły się warsztaty plastyczne, które poprowadziła p. Magdalena Górnecka.

Pani Magda na co dzień uczy plastyki w ZSZiO w Nidzicy. Jest pasjonatką malarstwa.

Dzieci zapoznały się z różnymi technikami. Efektem ciekawych warsztatów były piękne zimowe pejzaże.

Okazało się też, że w każdym drzemie dusza artysty.

——————————————————————————————————————————————–

Dnia 25 stycznia 2022 r. w świetlicy wiejskiej w Janowcu Kościelnym odbyły się warsztaty kulinarne pt. ” Rogalikowo – faworkowy zawrót głowy”. Wzięły w nich udział dzieci i uczestniczki Klubu Senior +. Takie międzypokoleniowe spotkania są bardzo pouczające.

Panie przekazały  dzieciom  kulinarne ciekawostki oraz recepturę  na rogaliki i faworki. Pod ich fachowym okiem pieczenie tych smakołyków było ciekawe, zabawne i pouczające. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i chęcią do pracy.

Kulinarne efekty tej pracy były bardzo smakowite.

——————————————————————————————————————————————–

Dnia 26 stycznia 2022r. odbyły się warsztaty pt.: ” Lot dronem”, które poprowadził p. Jan Borodziuk, wieloletni pasjonat i hobbysta dronów.

Dzieci podczas warsztatów dowiedziały się, że drony służą nie tylko do zabawy i rekreacji, ale są również nieocenionym wsparciem dla działalności człowieka w różnych obszarach i zadaniach. Wykorzystywane są do robienia zdjęć, pomiarów czy wideofilmowania z powietrza.

Dzieci poznały zasady ruchu w polskiej przestrzeni powietrznej , ich budowę, rodzaje i modele.

Oprócz wiedzy teoretycznej zdobyły wiedzę praktyczną. Każdy z uczestników miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w sterowaniu dronem

——————————————————————————————————————————————–

Dnia 27 stycznia 2022r. odbył się wyjazd do Parku Trampolin w Ostródzie, w którym uczestniczyła grupa dzieci i młodzieży .

Uczestnicy wyjazdu doskonalili swoją kondycję fizyczną. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich w znakomity nastrój, wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii oraz wzmogło apetyt. Z tego też powodu wizyta w Mc Donaldzie była wskazana.

——————————————————————————————————————————————–

Dnia 28 stycznia 2022r.  odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii i lepienia z masy solnej.

Podczas zajęć każdy z uczestników zaprojektował swoją biżuterię. Poprzez łączenie drobnych elementów, koralików, guzików i kulek dzieci stworzyły naszyjniki, bransoletki, pierścionki a nawet opaski na włosy.

Z własnoręcznie przygotowanej masy solnej lepiły serca, gwiazdki i domki. Twórcza wyobraźnia uczestników i użyte farby nadały tym przedmiotom artystyczny wyraz.

——————————————————————————————————————————————–

1 lutego 2022r. prawie 40-osobowa grupa dzieci wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Olsztyna. Uczestnicy udali się do Galerii Warmińskiej, by w Multikinie obejrzeć projekcję filmu pt. “Clifford”. Historię ośmioletniej dziewczynki do szczeniaczka, który zostaję obdarzony wielką miłością z jej strony i rośnie do gigantycznych rozmiarów.
Następnym punktem wyjazdu był pobyt w Warmiolandii, gdzie dzieci w sali zabaw mogły zmierzyć się z własną kondycją i sprawdzić swoje umiejętności.
Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w Mc Donaldzie.

SOK

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku