17 marca 2022r. w sali Samorządowego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie autorskie z poetką i pisarką  P. Mirą Białkowską. W spotkaniu wzięli udział uczniowie kl.I-III ze Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym i Szkoły Podstawowej w Waśniewie – Grabowie.

Pani Mira z wykształcenia jest muzykiem i pedagogiem, po przejściu na emeryturę zaczęła pisać. Pisze powieści obyczajowe dla dorosłych, wiersze, bajki i fraszki dla dorosłych i dla dzieci (napisała ok. 400 fraszek). Bywało, że pisała scenariusze i teksty piosenek.

Zadebiutowała w 2016 roku tomikiem fraszek pt. „Fraszkowa uczta”. Dziś w swoim dorobku ma wydane:

4 powieści dla dorosłych

2 tomiki (fraszki i wiersze)

1 zbiór bajek

3 książeczki z fraszkami dla dzieci

Jej powieść „Wcale mi nie zależy” zdobyła tytuł czytelników „Najlepsza książka roku” (w kat. powieść obyczajowa), a bajka „Komnata zgody” dostała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim.

Bardzo dużo podróżuje. Zwiedziła Europę (poza Wyspami Brytyjskimi, Finlandią, Białorusią i Rosją), znaczną część Azji i część Afryki. Ma bardzo pracowitego Anioła Stróża, który wielokrotnie ratował ją z opresji, wyjątkowe szczęście do ludzi i poczucie humoru, które jej nie odstępuje i którym dzieli się poprzez swoje powieści.

Podczas spotkania autorka zaprezentowała niektóre ze swoich fraszek, oraz fragmenty powieści, ukazując ich rozmaitość. Po spotkaniu można było kupić książkę Pani Miry z dedykacją

SOK

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku