W dniu 22 kwietnia 2022 r., odbyły się w Gminie Janowiec Kościelny eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej miał na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości tradycji i historii straży pożarnej, przepisów z zakresu ochrony ludności, ekologii i ratownictwa, znajomości sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorami eliminacji gminnych byli: Zarząd Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowcu Kościelnym, Urząd Gminy Janowiec Kościelny oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Janowcu Kościelnym.

Do tegorocznych eliminacji przystąpiły: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym i Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w  Wiśniewie- Grabowie. Łącznie zgłosiło się 16 uczestników.

Uczniowie biorący udział  w eliminacjach gminnych musieli rozwiązać testy, a także zmierzyć się  z pytaniami ustnymi w tzw. „dogrywce”.

Jury w składzie: Mateusz Tomaszewski – przewodniczący, Tomasz Szulczak – sekretarz oraz Joanna Antczak- członek, wyłoniło w I i II grupie wiekowej następujących zwycięzców:

I grupa (klasy I – IV)

  1. Miejsce – Julia Leśnikowska – Szkoła Podstawowa w Waśniewie-Grabowie,
  2. Miejsce – Mikołaj Miecznikowski – Szkoła Podstawowa w Janowcu Kościelnym,
  3. Miejsce – Szymon Tański – Szkoła Podstawowa w Janowcu Kościelnym.

II grupa (klasy V -VIII)

  1. Miejsce – Agata Zakrzewska – Szkoła Podstawowa w Waśniewie-Grabowie,
  2. Miejsce – Blanka Chmielewska – Szkoła Podstawowa w Waśniewie-Grabowie,
  3. Miejsce – Michał Wiśniewski – Szkoła Podstawowa w Janowcu Kościelnym.

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się: z I grupy wiekowej: Julia Leśnikowska ze Szkoły Podstawowej w Waśniewie-Grabowie i Mikołaj Miecznikowski ze Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym, natomiast z II grupy wiekowej: Agata Zakrzewska i Blanka Chmielewska ze Szkoły Podstawowej w Waśniewie-Grabowie.

Laureaci turnieju będą reprezentować Gminę Janowiec Kościelny na eliminacjach powiatowych, w dniu 28 kwietnia 2022 r. w Nidzicy.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a za trzy pierwsze miejsca, w każdej kategorii wiekowej, nagrodą były karty podarunkowe do wykorzystania w sklepie Martes Sport, które zostały ufundowane przez Urząd Gminy Janowiec Kościelny.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszym etapie turnieju!.

Joanna Antczak

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku