W gminie Janowiec Kościelny obchodzimy DNI RODZINY

Jak co roku włączamy się w organizację Dnia Rodziny. W ten sposób akcentujemy znaczenie rodziny w życiu społecznym i w życiu każdego człowieka.

Tegoroczna edycja Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny odbywa się pod hasłem przewodnim: „RODZINA Z WARTOŚCIAMI TO SILNA RODZINA”.

Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny to również możliwość uczestnictwa w dwóch konkursach: plastycznym i grafiki komputerowej oraz literackim.

DO POBRANIA:
– Regulamin XVIII wojewódzkiego konkursu plastycznego i grafiki komputerowej „RODZINA Z WARTOŚCIAMI TO SILNA RODZINA”
– Regulamin wojewódzkiego konkursu literackiego „RODZINA Z WARTOŚCIAMI TO SILNA RODZINA”

Zapraszamy mieszkańców do czynnego udziału w w/w konkursach, a także do uczestnictwa w GMINNYCH OBCHODACH DNI RODZINY.

GMINNE OBCHODY DNI RODZINY

POBIERZ: REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

————————————————————

Obchody DNI RODZINY rozpoczęte

W dniu 30 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym odbyła się uroczysta akademia pod hasłem „ Rodzina z wartościami to silna rodzina”. W ten sposób rozpoczęto obchody DNI RODZINY.

Wszystkich uczestników przywitała Pani Ewa Ostrowska-Dyrektor SP, która wygłosiła też krótki, lecz niezwykle pouczający referat, odwołujący w swej treści do hasła przewodniego.    W dalszej części uczniowie klas I-III zaprezentowali umiejętności taneczne, wokalne   i teatralne. Bajka „ Czerwony Kapturek” miała współczesne zakończenie. Wilk wcale nie zjadł babci i wnuczki gdyż wolał jednak liście i inną zieleninę. Dla dobra sprawy stał się wegetarianinem. Jakie poświęcenie i kompromis!!

Cechy te można jednak przypisać do wartości rodziny, gdzie w codziennym życiu, wzajemnych relacjach należy wykazywać się wyrozumiałością, szukaniem rozwiązań- nawet w trudnych sytuacjach.

W innej znanej bajce „ Jaś i Małgosia” , którą dzieci zaprezentowały za pomocą papierowych pacynek, można było z kolei odczytać kolejne treści. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach miłość pokonuje wszelkie życiowe zakręty. I nawet gdy Jaś i Małgosia znaleźli się w tarapatach to odpowiedzialność za młodszą siostrę i miłość zwyciężyła nad strachem.

Po pouczających bajkach przyszła pora na zabawę w rytmie rock and rolla i zorby, a zaraz potem odbył się wielki test zręczności i koordynacji ruchów. W obu przypadkach o powodzeniu decydowała wzajemna współpraca i harmonia. Tak też powinno być w każdej rodzinie.

Słowa podziękowania dla nauczycieli, którzy przygotowali cały program artystyczny, wydobywając z dzieci tkwiący w nich potencjał.

 Zofia Wielgus

————————————————————

DZIEŃ DZIECKA
1 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej w Janowcu Kościelnym odbyły się obchody Dnia Dziecka .
Zaproszeni goście dokonali uroczystego otwarcia składając jednocześnie dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Atrakcji było mnóstwo: koło fortuny, układanie dużych puzzli, gra planszowa w której pionkami były dzieci, plecenie warkoczyków, malowanie twarzy, zmywalne tatuaże, mini koszykówka, konkurencje sprawnościowe, występ grupy tanecznej SOK, a także Europejski Bieg Rodzinny, w którym uczestnicy za przebiegnięcie wyznaczonej trasy otrzymali pamiątkowe medale. Za udział w grach i zabawach każde dziecko zostało nagrodzone drobnym prezentem.
Obok beztroskiej zabawy dzieci miały możliwość nauki poprzez zapoznanie się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, przymierzenie munduru bojowego czy poznanie chwytów samoobronnych. Główną atrakcją dzisiejszego dnia był występ zespołu muzycznego KOSMOKWAKI.
Na wszystkich czekała pożywna kiełbaska z grilla,
na osłodę wata cukrowa i lody, a dla miłośników słonych przekąsek kręcony ziemniak.
Dziękujemy wszystkim, którzy z nami byli i pomagali dzieciom świętować ich dzień przede wszystkim Gminie Janowiec Kościelny, Szkole Podstawowej w Janowcu Kościelnym, Szkole Podstawowej w Waśniewie – Grabowie, Stowarzyszeniu Bene Fide, Zespołowi Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy, Druhom OSP z Janowca Kościelnego .
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszych głównych sponsorów Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej i Europe Direct Olsztyn .
SOK

————————————————————

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku