W ramach współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Nidzicy uczniowie klas V-VIII Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym 13 maja 2022r. wzięli udział w spotkaniu autorskim. Gościem spotkania był Pan Krzysztof Petek, autor cyklu powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, dziennikarz, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania, aktywnie uczestniczący w akcjach : “Cała Polska czyta dzieciom”, “Noc Bibliotek”, ” Noc Detektywów”.

Podczas spotkania pisarz podzielił się między innymi wrażeniami z wypraw do Transylwanii – śladami hrabiego Drakuli, na Syberię, do Amazonii i Brazylii. Opowiadał o zwyczajach, religii, przyrodzie, klimacie, językach obowiązujących w danym państwie i warunkach gospodarczych. Promował zdrowy i aktywny styl życia. Zachęcał do poznania świata i nauki języków obcych. Na zakończenie zademonstrował sztuki walki i chwyty, których uczy na prowadzonych przez siebie obozach i szkoleniach.

SOK

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku