Pogoda lubi płatać figle, ale Organizatorzy Senioriady przewidzieli taką ewentualność i wszelkie planowane rozgrywki drużynowe przeprowadzono w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym.

Organizatorzy tj. Gmina Janowiec Kościelny, Powiat Nidzicki, Samorządowy Ośrodek Kultury w Janowcu Kościelnym, Sołectwo IWANY „Trójmiasto” nie mogli zawieść seniorów, których rozpierała energia i chęć rywalizacji oraz zacnych gości, którzy przybyli do Janowca Kościelnego- wśród nich: Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Mateusz Szkaradziński – Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Patryk Kozłowski – Radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Zbigniew Targowski – Zastępca Burmistrza Nidzicy, Grzegorz Napiwodzki – Wójt Gminy Janowo.

Wspólnymi siłami, z dużą pomocą wolontariuszy wydarzenie odbyło się i przebiegło w miłej sportowo-rekreacyjnej atmosferze.

Oprócz drużynowej rywalizacji były pokazy taneczne. Dzieci, pod opieką Pani Agnieszki Sidorowicz dały mega pokaz taneczny , a panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nidzicy przygotowane przez Panią Marzenę Borkowską również zaprezentowały ciekawy układ choreograficzny.

Każdą z konkurencji widzowie wspomagali dopingiem, co nie tylko dodawało energii zawodnikom, lecz także dawało efekt dobrej zabawy.

Końcowe wyniki to efekt zaprezentowanych umiejętności zręcznościowych, szybkości, refleksu i taktyki.

I miejsce – Klub Senior + Janowiec Kościelny

II miejsce – UTW “Młodzi duchem” Nidzica

III miejsce – Gmina Kozłowo

Wyróżnienia: ISKRA Nidzica, Szczęśliwa 10 Nidzica, Środowiskowy Dom Samopomocy Janowiec Kościelny, “Pod Grzybkiem” Janowo

Wyniki poszczególnych konkurencji

Rzut lotką (dart) :

1. Zbigniew Szypulski

2. Halina Wacikowska

3. Danuta Szypulska

Mini Koszykówka:

1. Jan Bartkowski

2. Jadwiga Komorowska

3. Józef Mielczarek

Przeciąganie sanek:

1. Marek Rzodkiewicz

2. Tadeusz Roman

3. Jan Bartkowski

Wyciskanie odważnika:

1. Jolanta Rama

2. Jolanta Pszenna

Barbara Kawczyńska

3. Barbara Cichowicz

Hokej:

1. Grzegorz Busz

2. Halina Pyszko

3. Jolanta Pszenna

Tor rowerowy:

1. Halina Wacikowska

2. Grzegorz Busz

3. Teresa Bielska

Turniej Boule:

1. Marzena Radzymińska

2. Jolanta Rama

Barbara Wrzeszczyńska

3. Teresa Milewska

Jadwiga Komorowska

Janina Zembrzuska

Marta Orłowska

Bieg w spodniach 3 os.:

1. UTW “Młodzi duchem” Nidzica

2. Gmina Kozłowo

3. ISKRA Nidzica

Sztafeta 5 os.:

1. UTW “Młodzi duchem” Nidzica

2. Klub Senior + w Janowcu Kościelnym

3. Gmina Kozłowo

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wydarzenia. Duża frekwencja, miła atmosfera, zapał seniorów to najlepszy dowód, że tego typu przedsięwzięcia są wyśmienitą okazją do spotkania i dobrej zabawy. Seniorzy po raz kolejny udowodnili, że wiek nie jest żadną przeszkodą , a troskę o zdrowie i kondycję należy wykazywać przez całe życie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku