NOWA WIEŚ DMOCHY

Dnia 6 lipca 2022 r. w ramach Wakacji 2022 z Samorządowym Ośrodkiem Kultury odbył się piknik rodzinny w  Nowej Wsi-Dmochy.

Dzieci aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu. Chętnie uczestniczyły w przygotowanych przez animatorów grach i zabawach. Dużo śmiechu i radości najmłodszym przyniosły konkurencje, w których uczestniczyli również dorośli czyli skakanie w workach, rzut lotką do celu czy  przeciąganie liny.

Atrakcją uwielbianą przez najmłodszych jak zawsze okazały się bańki mydlane, malowanie twarzy i przyklejanie tatuaży. Dużym powodzeniem cieszył się również dmuchaniec.

Strażacy z OSP Janowiec Kościelny zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego oraz udzieli instruktażu obsługi pompy wodnej. Nie zawiedli w trakcie konkurencji sportowych, w których wykazali się swoją sprawnością fizyczną i dużym poczuciem humoru.

Dla wszystkich biorących udział w pikniku przygotowano kiełbaski z grilla. Na dzieci czekał  również słodki kącik, a w nim m.in. owocowe szaszłyki i lody.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne pikniki.

WYCIECZKA EDUKACYJNA NA ZAMEK W NIDZICY

Dnia 7 lipca 2022r. zgodnie z harmonogramem Wakacje 2022 odbyła się wycieczka edukacyjna na zamek w Nidzicy.
Podczas zwiedzania dzieci poznały historię i ciekawostki związane z zamkiem nidzickim. Interaktywna wizualizacja grodu i zamku krzyżackiego pozwoliła najmłodszym przenieść się w przeszłość i na własne oczy zobaczyć jak dawniej wyglądał obiekt i tereny wokół niego. Punktu widokowy pozwolił natomiast na  podziwianie aktualnej panoramy miasta.
Dzieci wzięły udział w warsztatach kowalstwa artystycznego. Dowiedziały się o właściwościach stali i poznały etapy obróbki metalu. Wiedza zdobyta w czasie warsztatów pozwoliła na wykucie własnej podkowy „na szczęście” i poczucie się jak prawdziwy kowal.
W drodze powrotnej dzieci zjadły posiłek w McDonald’s.

NAPIERKI

W dniu 13 lipca 2022 r. w miejscowości Napierki odbył się Wakacyjny Piknik Plenerowy w ramach organizowanego przez Samorządowy Ośrodek Kultury programu Wakacje 2022.
Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: gry, zabawy i animacje, w które zaangażowali się również dorośli. Dużym powodzeniem cieszyły się dmuchańce – ogromny zamek i zjeżdżalnia.
Dzieci chętnie korzystały z malowania twarzy, plecenia warkoczy i robienia wodnych tatuaży. Najmłodsi z ochotą puszczali ogromne bańki mydlane.
Wspólna zabawa zaostrzyła apetyt na upieczone na grillu kiełbaski. Na deser przygotowano przepyszne ciasta, owocowe szaszłyki i lody. Nie zabrakło również prażynek, popcornu i kolorowej waty cukrowej.
Podczas imprezy pojawiła się maskotka Trolly Poppy, z którą dzieci chętnie robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wieś Wielka zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego.
Zabawa na świeżym powietrzu pozwoliła wszystkim spędzić czas w wspaniałej atmosferze.

Wycieczka do Parku Rozrywki “Bartbo”

20 lipca 2022r. odbyła się wycieczka do Parku Rozrywki “Bartbo” w Butrynach, w której uczestniczyła 20-osobowa grupa dzieci wraz z opiekunami.
Na miejscu na uczestników wyjazdu czekał Eko Labirynt. Wśród poplątanych ścieżek wierzby energetycznej znajdowały się ukryte pytania, na które należało udzielić poprawnej odpowiedzi i wrócić do punktu wyjścia. Każdy kto tego dokonał otrzymał nagrodę. Zabawy nie było końca. Dzieci z ogromną przyjemnością korzystały ze wszystkich atrakcji parku m.in. z dmuchańców, trampolin, karuzeli, rodeo, parku linowego. Nieodłącznym elementem wyprawy był uśmiech, który gościł na twarzach niemalże przez cały czas trwania wycieczki. Wyjazd był doskonałą okazją do integracji.

 

Warsztaty rzeźba w mydle

21 lipca 2022r. sala Samorządowego Ośrodka Kultury w Janowcu Kościelnym zmieniła się w pracownię rzeźbiarską. Warsztaty poprowadził Piotr Lejbt, który jest pasjonatem tej dziedziny sztuki i od 30 lat zajmuje się rzeźbieniem w drewnie. Uczestnicy spotkania nauczyli się podstaw rzeźbiarstwa, a materiałem do wykonania prac było kosmetyczne mydło i drewniane dłuto lub plastikowy nożyk. Ze zwykłej kostki mydła powstały kwiatki, serduszka, żółw, domek a nawet telefon komórkowy. Pan Piotr również zaprezentował swój talent i wyrzeźbił twarz Jezusa. Uczestnicy warsztatów nie tylko poznali namiastkę pracy rzeźbiarza ale także nabyli nowe umiejętności i dobrze się bawili.

 

SAFRONKA

27 lipca 2022r. w miejscowości Safronka odbył się kolejny wakacyjny piknik. Przy pięknej słonecznej pogodzie uczestnicy przez kilka godzin bawili się na świeżym powietrzu. Liczne zabawy i konkurencje przysporzyły wszystkim wiele radości. Było dużo atrakcji dla dzieci: malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, dmuchane zjeżdżalnie. Dużą atrakcją okazała się możliwość poznania wyposażenia wozu strażackiego.

Na spragnionych czekały owocowe szaszłyki, kiełbaski z ogniska, słodkie przekąski, lody i popcorn. Zwieńczeniem zabawy była bitwa wodna dwóch drużyn i fontanna wodna, którą strażacy z OSP Nowa Wieś Wielka uatrakcyjnili cały piknik.

WARSZTATY KULINARNE

W ramach wakacji z Samorządowym Ośrodkiem Kultury 28 lipca 2022r. odbyły się warsztaty kulinarne. Uczestnicy warsztatów wcielili się w rolę kucharzy i wspólnie piekli gofry. Wszędzie unosił się wspaniały aromat pieczonego ciasta. Wszyscy z niecierpliwością czekali, aż gofry będą gotowe. Po upieczeniu przeszedł czas na degustację. Każdy mógł zdecydować z czym będzie je jadł. Do wyboru była bita śmietana, cukier puder, owoce, dżem, sos czekoladowy i kolorowa posypka. Wszystkim dopisywały humory  i apetyt. Gofry były tak pyszne, że co niektórzy skorzystali z dokładki.
K
olejny raz okazało się, że wspólne gotowanie to nie tylko dobra zabawa ale i sposób na integrację międzypokoleniową.

ZABŁOCIE KANIGOWSKIE

3 sierpnia 2022 r. w miejscowości Zabłocie Kanigowskie odbył się rodzinny piknik. Była to już czwarta spośród pięciu impreza plenerowa zaplanowana w ramach “Wakacje 2022 z Samorządowym Ośrodkiem Kultury”. Pogoda dopisała, a zabawie i radości nie było końca. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji m.in. dmuchane zjeżdżalnie, plecenie warkoczyków, malowanie twarzy, przeciąganie liny, skakanie w workach, wodna bitwa. Uczestnicy zajadali się domowymi wypiekami, owocowymi szaszłykami, kiełbaskami z grilla i lodami. Dodatkowo strażacy z OSP Janowiec Kościelny uatrakcyjnili całą imprezę prezentując wyposażenie wozu strażackiego. Zwieńczeniem całego pikniku była kurtyna wodna, przy której dzieci mogły się ochłodzić i podziwiać powstałą tęczę.

ZAJĘCIA Z OBSŁUGI DRONA.

4 sierpnia 2022r. w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyły się zajęcia z obsługi drona, które poprowadził p. Jan Borodziuk, profesjonalista w tej dziedzinie elektroniki. Uczestnicy spotkania poznali tajniki lotów dronami, nabywając podstawową wiedzę na ten temat. Dowiedzieli się jak zrobić licencję na drony i na czym polega praca pilota. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w sterowaniu dronami w pomieszczeniu i na zewnątrz.

Warsztaty dostarczyły wszystkim sporo emocji i uśmiechu na twarzy .

Wyjazd do parku trampolin.

10 sierpnia 2022r. 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży uczestniczyła w wycieczce do Ostródy. Celem wyjazdu był Park Trampolin. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, zapoznaniu się z zasadami BHP oraz przedstawieniu walorów rekreacyjnych trampolin, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji m.in. strefy akrobatycznej, małpiego gaju, basenu wypełnionego gąbkami. Mogli z różną intensywnością bawić się oraz rywalizować między sobą. Pobyt w tym miejscu okazał się wspaniałą lekcją wychowania fizycznego. Skacząc na trampolinach uczestnicy rozwijali ogólną sprawność fizyczną, koordynację ruchową oraz kształtowali właściwą postawę ciała. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich w znakomity nastrój, wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii. Zwieńczeniem całego wyjazdu był wspólny posiłek w MC Donaldzie.

Mecz piłki nożnej dla dzieci

16 sierpnia 2022r. na Orliku w Janowcu Kościelnym odbył się mecz piłki nożnej dla dzieci. Wszyscy świetnie się bawili. Mecz dostarczył wszystkim mnóstwo pozytywnej energii i uśmiechu.

Piknik Rodzinny w Janowcu Kościelnym.

Wakacje 2022 z Samorządowym Ośrodkiem Kultury zakończyliśmy 19 sierpnia Piknikiem Rodzinnym w Janowcu Kościelnym. Jak zawsze mogliśmy liczyć na Waszą obecność . Frekwencja dopisała, podobnie jak pogoda. Dzieci aktywnie brały udział w grach i zabawach, sprawdzając jednocześnie swoje umiejętności sportowe. Chętnie korzystały z dmuchanych zjeżdżalni. Dużym zainteresowaniem cieszył się salon piękności, a w nim tatuaże i kolorowe warkoczyki. Wielką frajdę sprawili wszystkim strażacy z OSP Janowiec Kościelny gasząc żar z nieba pompą wodną i przejażdżką wozem strażackim.

Na stole nie zabrakło słodkiego poczęstunku, owocowych szaszłyków i kiełbasek z grilla.

Zakończeniem pikniku było wieczorne kino plenerowe. Dzieci obejrzały film animowany pt. “Praziomek” a dorośli komedię pt. “Pies”.

W programie dnia było także dużo elementów profilaktycznych, w tym projekcja krótkich filmów z komentarzem sędzi Anny Marii Wesołowskiej na temat szkodliwości wszelkich substancji psychoaktywnych oraz negatywnych zachowań, kwalifikowanych jako przemoc.

Oprócz dobrej zabawy przekazywane są więc także treści edukacyjne. Warto uzmysławiać, że poprawa nastroju z użyciem substancji psychoaktywnych to tak naprawdę przyczyna ludzkich tragedii.

Można się dobrze bawić i fajnie spędzić czas z Samorządowym Ośrodkiem Kultury. Zapraszamy

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku