NOWA WIEŚ DMOCHY

Dnia 6 lipca 2022 r. w ramach Wakacji 2022 z Samorządowym Ośrodkiem Kultury odbył się piknik rodzinny w  Nowej Wsi-Dmochy.

Dzieci aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu. Chętnie uczestniczyły w przygotowanych przez animatorów grach i zabawach. Dużo śmiechu i radości najmłodszym przyniosły konkurencje, w których uczestniczyli również dorośli czyli skakanie w workach, rzut lotką do celu czy  przeciąganie liny.

Atrakcją uwielbianą przez najmłodszych jak zawsze okazały się bańki mydlane, malowanie twarzy i przyklejanie tatuaży. Dużym powodzeniem cieszył się również dmuchaniec.

Strażacy z OSP Janowiec Kościelny zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego oraz udzieli instruktażu obsługi pompy wodnej. Nie zawiedli w trakcie konkurencji sportowych, w których wykazali się swoją sprawnością fizyczną i dużym poczuciem humoru.

Dla wszystkich biorących udział w pikniku przygotowano kiełbaski z grilla. Na dzieci czekał  również słodki kącik, a w nim m.in. owocowe szaszłyki i lody.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne pikniki.

WYCIECZKA EDUKACYJNA NA ZAMEK W NIDZICY

Dnia 7 lipca 2022r. zgodnie z harmonogramem Wakacje 2022 odbyła się wycieczka edukacyjna na zamek w Nidzicy.
Podczas zwiedzania dzieci poznały historię i ciekawostki związane z zamkiem nidzickim. Interaktywna wizualizacja grodu i zamku krzyżackiego pozwoliła najmłodszym przenieść się w przeszłość i na własne oczy zobaczyć jak dawniej wyglądał obiekt i tereny wokół niego. Punktu widokowy pozwolił natomiast na  podziwianie aktualnej panoramy miasta.
Dzieci wzięły udział w warsztatach kowalstwa artystycznego. Dowiedziały się o właściwościach stali i poznały etapy obróbki metalu. Wiedza zdobyta w czasie warsztatów pozwoliła na wykucie własnej podkowy „na szczęście” i poczucie się jak prawdziwy kowal.
W drodze powrotnej dzieci zjadły posiłek w McDonald’s.

NAPIERKI

W dniu 13 lipca 2022 r. w miejscowości Napierki odbył się Wakacyjny Piknik Plenerowy w ramach organizowanego przez Samorządowy Ośrodek Kultury programu Wakacje 2022.
Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: gry, zabawy i animacje, w które zaangażowali się również dorośli. Dużym powodzeniem cieszyły się dmuchańce – ogromny zamek i zjeżdżalnia.
Dzieci chętnie korzystały z malowania twarzy, plecenia warkoczy i robienia wodnych tatuaży. Najmłodsi z ochotą puszczali ogromne bańki mydlane.
Wspólna zabawa zaostrzyła apetyt na upieczone na grillu kiełbaski. Na deser przygotowano przepyszne ciasta, owocowe szaszłyki i lody. Nie zabrakło również prażynek, popcornu i kolorowej waty cukrowej.
Podczas imprezy pojawiła się maskotka Trolly Poppy, z którą dzieci chętnie robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wieś Wielka zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego.
Zabawa na świeżym powietrzu pozwoliła wszystkim spędzić czas w wspaniałej atmosferze.

Wycieczka do Parku Rozrywki “Bartbo”

20 lipca 2022r. odbyła się wycieczka do Parku Rozrywki “Bartbo” w Butrynach, w której uczestniczyła 20-osobowa grupa dzieci wraz z opiekunami.
Na miejscu na uczestników wyjazdu czekał Eko Labirynt. Wśród poplątanych ścieżek wierzby energetycznej znajdowały się ukryte pytania, na które należało udzielić poprawnej odpowiedzi i wrócić do punktu wyjścia. Każdy kto tego dokonał otrzymał nagrodę. Zabawy nie było końca. Dzieci z ogromną przyjemnością korzystały ze wszystkich atrakcji parku m.in. z dmuchańców, trampolin, karuzeli, rodeo, parku linowego. Nieodłącznym elementem wyprawy był uśmiech, który gościł na twarzach niemalże przez cały czas trwania wycieczki. Wyjazd był doskonałą okazją do integracji.

 

Warsztaty rzeźba w mydle

21 lipca 2022r. sala Samorządowego Ośrodka Kultury w Janowcu Kościelnym zmieniła się w pracownię rzeźbiarską. Warsztaty poprowadził Piotr Lejbt, który jest pasjonatem tej dziedziny sztuki i od 30 lat zajmuje się rzeźbieniem w drewnie. Uczestnicy spotkania nauczyli się podstaw rzeźbiarstwa, a materiałem do wykonania prac było kosmetyczne mydło i drewniane dłuto lub plastikowy nożyk. Ze zwykłej kostki mydła powstały kwiatki, serduszka, żółw, domek a nawet telefon komórkowy. Pan Piotr również zaprezentował swój talent i wyrzeźbił twarz Jezusa. Uczestnicy warsztatów nie tylko poznali namiastkę pracy rzeźbiarza ale także nabyli nowe umiejętności i dobrze się bawili.

 

SAFRONKA

27 lipca 2022r. w miejscowości Safronka odbył się kolejny wakacyjny piknik. Przy pięknej słonecznej pogodzie uczestnicy przez kilka godzin bawili się na świeżym powietrzu. Liczne zabawy i konkurencje przysporzyły wszystkim wiele radości. Było dużo atrakcji dla dzieci: malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, dmuchane zjeżdżalnie. Dużą atrakcją okazała się możliwość poznania wyposażenia wozu strażackiego.

Na spragnionych czekały owocowe szaszłyki, kiełbaski z ogniska, słodkie przekąski, lody i popcorn. Zwieńczeniem zabawy była bitwa wodna dwóch drużyn i fontanna wodna, którą strażacy z OSP Nowa Wieś Wielka uatrakcyjnili cały piknik.

WARSZTATY KULINARNE

W ramach wakacji z Samorządowym Ośrodkiem Kultury 28 lipca 2022r. odbyły się warsztaty kulinarne. Uczestnicy warsztatów wcielili się w rolę kucharzy i wspólnie piekli gofry. Wszędzie unosił się wspaniały aromat pieczonego ciasta. Wszyscy z niecierpliwością czekali, aż gofry będą gotowe. Po upieczeniu przeszedł czas na degustację. Każdy mógł zdecydować z czym będzie je jadł. Do wyboru była bita śmietana, cukier puder, owoce, dżem, sos czekoladowy i kolorowa posypka. Wszystkim dopisywały humory  i apetyt. Gofry były tak pyszne, że co niektórzy skorzystali z dokładki.
K
olejny raz okazało się, że wspólne gotowanie to nie tylko dobra zabawa ale i sposób na integrację międzypokoleniową.

ZABŁOCIE KANIGOWSKIE

3 sierpnia 2022 r. w miejscowości Zabłocie Kanigowskie odbył się rodzinny piknik. Była to już czwarta spośród pięciu impreza plenerowa zaplanowana w ramach “Wakacje 2022 z Samorządowym Ośrodkiem Kultury”. Pogoda dopisała, a zabawie i radości nie było końca. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji m.in. dmuchane zjeżdżalnie, plecenie warkoczyków, malowanie twarzy, przeciąganie liny, skakanie w workach, wodna bitwa. Uczestnicy zajadali się domowymi wypiekami, owocowymi szaszłykami, kiełbaskami z grilla i lodami. Dodatkowo strażacy z OSP Janowiec Kościelny uatrakcyjnili całą imprezę prezentując wyposażenie wozu strażackiego. Zwieńczeniem całego pikniku była kurtyna wodna, przy której dzieci mogły się ochłodzić i podziwiać powstałą tęczę.

ZAJĘCIA Z OBSŁUGI DRONA.

4 sierpnia 2022r. w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyły się zajęcia z obsługi drona, które poprowadził p. Jan Borodziuk, profesjonalista w tej dziedzinie elektroniki. Uczestnicy spotkania poznali tajniki lotów dronami, nabywając podstawową wiedzę na ten temat. Dowiedzieli się jak zrobić licencję na drony i na czym polega praca pilota. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w sterowaniu dronami w pomieszczeniu i na zewnątrz.

Warsztaty dostarczyły wszystkim sporo emocji i uśmiechu na twarzy .

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku