“Mała książka – wielki człowiek”

2022-11-10T08:36:23+01:0027 października, 2022|Kultura, Wydarzenia kulturalne 2022|

Dnia 19 października 2022r. pracownicy Samorządowego Ośrodka Kultury w Janowcu Kościelnym odwiedzili Szkoły Podstawowe w Waśniewie-Grabowie i w Janowcu Kościelnym. To kolejny etap udziału w kampanii społecznej “Mała książka – wielki człowiek”, przygotowanej z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole i stawiających swe pierwsze kroki w nauce czytania.

Celem wizyty było wręczenie wyprawek czytelniczych najmłodszym dzieciom, które  założyły karty czytelnika w Gminnej Bibliotece Publicznej w Janowcu Kościelnym. Wyprawka zawierała publikację “Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, zakładkę do książki i kostkę do gry.

Organizatorzy za sprawą przygotowanej specjalnie książki chcą zaprosić dzieci do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

SOK

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku