25 grudnia 2022 r. Wójt Piotr Rakoczy wręczył w imieniu Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz dyplomy gratulacyjne.

Uroczystość odbyła się podczas mszy świętej w intencji Szanownych Jubilatów i ich rodzin, celebrowanej przez Proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela -księdza Dariusza Sielczaka.

W swoim wystąpieniu Wójt Gminy Janowiec Kościelny podkreślił, że Jubilaci pomimo trudności jakie musieli pokonywać, dzielili się również radościami i szczęśliwie doczekali 50 i 60 lat wspólnego pożycia małżeńskiego. Wójt Gminy składając gratulacje w imieniu swoim oraz Samorządu Gminnego, życzył dalszych długich lat życia w zdrowiu i wzajemnej miłości.

Wójt podziękował wszystkim Jubilatom za piękny przykład jakim jest stworzenie szczęśliwej rodziny i wytrwanie ze sobą przez wiele lat w małżeństwie, co jest dumą dla społeczności lokalnej.

Parom, które nie mogły uczestniczyć w uroczystości Wójt wręczył medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w miejscu ich zamieszkania.

Kierownik

Urzędu Stanu Cywilnego

Ewelina Mierzejewska

Treść przemówienia Pana Wójta:

Ten świąteczny czas jest wyjątkowy dla każdego z nas, ale dzisiejsi Jubilaci świętują podwójnie. Celebrują oni również własne święto- 50 Lecie , czy też nawet 60-lecie pożycia małżeńskiego.

Jest to także dla nas, dla wspólnoty Mieszkańców, parafian wyjątkowe wydarzenie.

Jako włodarz tej gminy cieszę się, że mogę dopełnić wielkiego zaszczytu i w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczyć medale. Taki medal małżonkowie otrzymują raz w życiu – z okazji 50 -lecia pożycia małżeńskiego.

Ci z Państwa, którzy obchodzą 60-lecie, medalu co prawda powtórnie nie otrzymają, lecz zasługują na szczególne uznanie. Dziękuję, że jesteście , dziękuję że dotrwaliście do kolejnego Jubileuszu.

Drodzy Jubilaci

Każdy przeżyty rok małżeństwa to czas spędzony razem, to radości i smutki przeżywane wspólnie, to czas , w którym w kolejnych latach rodziły się Wasze dzieci, wnuki, a nawet prawnuki.

Każda z par świętujących dziś jubileusz ma swoją własną historię, lecz dla wszystkich par można odnaleźć wiele cech wspólnych. Na plan pierwszy wysuwa się wzajemna miłoś

i zrozumienie. Bez tego nie można byłoby pokonywać wszelkich przeciwności losu, których w mniejszym czy większym stopniu każdy z Was doświadczał. Jednak gdy ciężar tych doświadczeń dźwiga się razem, stają się one lżejsze.

Od podstaw budowaliście Państwo swój dom- i nie mam tu na myśli klasycznego domu z cegły. Mam na myśli budowanie własnej rodziny, którą poprzez zawarcie małżeństwa stworzyliście. Przez te 50 czy więcej lat byliście Państwo dla siebie i swoich bliskim solidnym fundamentem, a spoiwem była właśnie miłość i zrozumienie.

Drodzy Jubilaci

Jaki ten dzisiejszy dzień musi być piękny i wzruszający dla Państwa .Zapewne każdy z małżonków pamięta ten dzień, w którym powiedzieliście sobie TAK.. Z pewnością przeplatają się też myśli związane z upływem czasu i pojawia się głęboka refleksja. Jakby w zwolnionym tempie kadr z filmu….

Nie był to jednak film, chociaż z pewnością byłby to ciekawy i pouczający scenariusz na film.

Drodzy Jubilaci- Mimo upływu czasu- Wy wciąż jesteście razem !!

Życzę aby kolejne lata małżeństwa upływały w zdrowiu, wszelkiej pomyślności i poczuciu dobrze wypełnianej misji życiowej. Bądźcie radością dla swoich bliskich, ogrzewajcie się wszyscy razem rodzinnym ciepłem. Bądźcie Państwo dla swoich bliskich i dla siebie wzajemnie niegasnącym płomieniem tego ciepła.

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku