W piątek, 6 stycznia 2023r. w kościele pod wezwaniem  Przemienia Pańskiego w Janowcu Kościelnym, podczas mszy św. o godz.10.00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

W tym roku do konkursu zgłoszono 5 szopek. Wszystkie szopki w wyjątkowy sposób nawiązywały do  tradycji bożonarodzeniowej. Z pewnością poświęcono wiele godzin na  ich wykonanie. Uczestnicy konkursu zadbali o każdy szczegół swojej pracy.

Wybór najlepszych prac nie był łatwym zadaniem. Komisja konkursowa w składzie:

Ksiądz Proboszcz – Dariusz Sielczak, Sekretarz Gminy – Zofia Wielgus, Przewodnicząca Rady Gminy – Marianna Malinowska stanęła przed trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców.

Przy ocenie prac jury kierowało  się kryteriami przyjętymi w regulaminie konkursu. Każda z prac opisana była jedynie numerem porządkowym co zapewniło pełny obiektywizm przy ocenie.

I miejsce – Mateusz Jabłoński

II miejsce – Dominika Jabłońska

III miejsce – Franciszek Zakrzewski

Wyróżnienia: Zuzanna Rakoczy i Jan Tański

Warto podkreślić, że wszyscy zasługują na słowa uznania. Każda z prac była artystycznym przekazem, w którym  cechą wspólną było ukazanie piękna w ubogiej scenerii.

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

 

Miłym akcentem podczas wręczenia nagród, był występ uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie- Grabowie, laureatów konkursu „Wszyscy śpiewamy kolędy”. Dzieci zaprezentowały swój talent muzyczny śpiewając kolędy i pastorałki. Piękne i wzruszające występy utrzymały słuchaczy w iście magicznym, świątecznym nastroju.

SOK

Publikacja powyższych zdjęć ma na celu informowanie o działalności kulturalnej organizowanej przez Gminę Janowiec Kościelny / Wójta Gminy Janowiec Kościelny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych prosimy skorzystać z tego linku