Długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja została zrealizowana. Wspólnymi siłami udało się stworzyć warunki do aktywnego trybu życia w  sołectwie Safronka. Finansowo inicjatywę wsparło Starostwo Powiatowe w 2021 r. w ramach budżetu obywatelskiego i był to I etap. Wówczas udało się zniwelować teren poprzez nawiezienie ziemi i żwiru w odpowiedniej proporcji i kolejności układania warstw. Realizacja II etapu odbywała się w 2022 roku przy finansowym wsparciu( zgodnie z umową ) kwotą 27.000,00 zł w ramach uzyskania grantu z konkursu „ Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko-mazurskim w 2022 roku”. Łącznie koszty II etapu wyniosły ponad 83 tys. zł, a poza uzyskanymi środkami z w/w grantu inwestycja została sfinansowana z budżetu gminy. Boisko wyposażone zostało w bramki piłkarskie, urządzenia i akcesoria do pielęgnacji murawy, a teren oświetlono 2 lampami solarnymi. Zamontowano także piłkochwyty.

Miłośnicy piłki nożnej z Safronki z pewnością wyczekują wiosny, aby rozpocząć regularne treningi- a wszystko po to, aby przygotować się do udziału w turniejach. Powstałe boisko to także miejsce wszelkiego rodzaju rozgrywek o charakterze sportowo-rekreacyjnym, co wzmocni proces integracyjny i zachęci do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Wspólnymi siłami można więcej, czego potwierdzeniem jest ta inwestycja. Należy tylko mieć nadzieję, że mieszkańcy swą aktywność wykorzystają także przy właściwej pielęgnacji murawy, którą trzeba przycinać i zraszać ( kosiarka wrzecionowa i wąż ze zraszaczem zostały zakupione). O swoje trzeba dbać!!

 

Zofia Wielgus