1 czerwca 2023r. na stadionie w Kucach odbyły się uroczyste obchody Dnia Dziecka.

Wydarzenie obfitowało w szereg atrakcji. Były dmuchane zjeżdżalnie, miasteczko rowerowe, punkt wyplatania  kolorowych  warkoczyków, malowania twarzy. Można było też sprawić sobie tatuaż-oczywiście zmywalny. Odrobina szaleństwa wszak jest dozwolona w takim dniu. Liczne konkurencje sportowo-rekreacyjne pochłaniały energię, a ich zaliczenie było nagradzane watą cukrową i „kręconym ziemniakiem”. Dużo zdrowsze były owocowe szaszłyki, ale poklejone cukrem buzie naszych dzieciaków, ich rozradowane miny to widok bezcenny. Dużym zainteresowaniem cieszył się spektakl teatralny „ Detektyw Zagadka na tropie” oraz występ grupy tanecznej SOK. Prawdziwym wyczynem był „Bieg Rodzinny”, w którym za przebiegnięcie wyznaczonej trasy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Oprócz dobrej zabawy dzieci miały możliwość poznania przepisów ruchu drogowego, zasad poprawnego zachowania się na drodze, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zapoznały się także z wyposażeniem wozu strażackiego, a także umundurowaniem żołnierza i specyfikacją tego zawodu.

Główną atrakcją tego dnia był pokaz akrobacji rowerowych, w wykonaniu Piotra Bielaka, uczestnika X edycji “Mam Talent”.

Nie zabrakło też słodkości: galaretek, ciasteczek, serowych pączusiów, przepysznej lemoniady.

Stoisko z kiełbaskami z grilla także cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Ta mnogość atrakcji możliwa była dzięki znaczącej, finansowej pomocy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie. Instytucja ta -już po raz kolejny  udowodniła, że w znaczący sposób przyczynia się  do podnoszenia jakości życia mieszkańców terenów wiejskich. Tym razem odbiorcami pomocy były nasze dzieci, w imieniu których bardzo dziękuję.

Cieszy fakt, że Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa działa tak wielopłaszczyznowo, że dostrzegane i wspomagane są wydarzenia związane z rozwojem kapitału społecznego.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu tego wydarzenia: Szkole Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie- Grabowie, Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym, OSP Szczepkowo Borowe, OSP Janowiec Kościelny, uczniom ZSZ i O w Nidzicy- III kl. wojskowa, Uczestniczkom Klubu Senior + w Janowcu Kościelnym.

Szczególne podziękowania kieruję do Samorządowego Ośrodka Kultury, który  w imieniu gminy wydarzenie organizował i koordynował.