W piątkowe popołudnie 25 sierpnia 2023r. w Janowcu Kościelnym odbył się “Wakacyjny Piknik Rodzinny”.
Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał Wójt Gminy – p. Piotr Rakoczy, przedstawiciel KOWR – p. Jan Nawrocki i Dyrektor SOK- p. Waldemar Pyracki.
Po części oficjalnej rozpoczął się pełen atrakcji i animacji piknik. W grach i zabawach aktywnie brały udział nie tylko dzieci, ale również rodzice. Najmłodsi chętnie korzystali z dmuchanych zjeżdżalni, sprężystych kul, paintballa i salonu piękności.
Dzięki obecności strażaków z OSP Janowiec Kościelny, dzieci mogły zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego, skorzystać z przejażdżki i gasić pożar używając hydronetek wodnych.
Na wszystkich uczestników czekała kiełbaska z grilla i kręcony ziemniak. Nie zabrakło też słodkości: waty cukrowej, galaretek, ciastek a także owocowych szaszłyków i przepysznej lemoniady.
Zakończeniem pikniku było wieczorne kino plenerowe.
Należy zaznaczyć, że udział w wydarzeniu był całkowicie bezpłatny. Całość realizacji przedsięwzięcia była możliwa dzięki udzielonej bezzwrotnej pomocy finansowej Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie, który niejednokrotnie wspierał wydarzenia w naszej gminie. KOWR docenia działania na rzecz terenów wiejskich, promując w ten sposób dziedzictwo kulturowe polskiej wsi. W tle jest zawsze człowiek, jego potrzeby w zakresie podnoszenia jakości życia na terenach wiejskich.