Informacja dla Par obchodzących

w 2024 roku jubileusze małżeńskie

 

Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli minimum 50 lat, pragnący odebrać „Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej proszeni są o zgłoszenie się do Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Janowcu Kościelnym w celu uzyskania bliższych informacji.

Odznaczenia te nie są przyznawane osobom karanym. Wnioski w tej sprawie są przekazywane przez USC do urzędu wojewódzkiego, który po weryfikacji dokumentów przekazuje sprawę do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura trwa od 6 do 8 miesięcy. Z uwagi na długi czas oczekiwania na medale wnioski składamy na kilka miesięcy przed jubileuszem. Po nadaniu Medali przez Prezydenta RP organizujemy uroczyste uhonorowanie par małżeńskich.

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie wniosku w tej sprawie do 14.02.2024 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Janowcu Kościelnym (pok. 2-parter).

Kierownik USC udzieli wszelkiej pomocy przy złożeniu wniosku oraz udzieli niezbędnych informacji dotyczących procedury telefonicznie pod nr tel. 89 626 20 48.

Podstawa prawna:

  • art. 19, art. 30 ust. 1 oraz art. 31a ustawy z dnia 16 października 1992 o orderach i odznaczeniach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2053.),