W sobotę, 6 stycznia 2024r. w Kościele pod wezwaniem Przemienia Pańskiego w Janowcu Kościelnym, podczas mszy św. o godz.10.00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród .
W tym roku do konkursu zgłoszono aż 12 szopek. Wszystkie szopki w wyjątkowy sposób nawiązywały do tradycji bożonarodzeniowej. Z pewnością poświęcono wiele godzin na ich wykonanie. Uczestnicy konkursu zadbali o każdy szczegół swojej pracy.
Wybór najlepszych prac nie był łatwym zadaniem. Komisja konkursowa w składzie:
Sekretarz Gminy – Monika Ławicka, Dyrektor ŚDS w Janowcu Kościelnym – Anna Wiśniewska oraz pracownik Nidzickiego Ośrodka Kultury – Piotr Lejbt stanęła przed trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców.
Przy ocenie prac jury kierowało  się kryteriami przyjętymi w regulaminie konkursu. Każda z prac opisana była jedynie numerem porządkowym co zapewniło pełny obiektywizm przy ocenie.

I miejsce – Maja Lubowiecka
II miejsce – Natalia Szypulska
III miejsce – Franciszek Zakrzewski

Warto podkreślić, że wszyscy zasługują na słowa uznania. Każda z prac była artystycznym przekazem, w którym cechą wspólną było ukazanie piękna w ubogiej scenerii.

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu .

Miłym akcentem podczas wręczenia nagród, był występ uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym oraz Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie- Grabowie. Dzieci zaprezentowały swój talent muzyczny śpiewając kolędy i pastorałki. Piękne i wzruszające występy utrzymały słuchaczy w iście magicznym, świątecznym nastroju .