Zapraszam do udziału w ankiecie na logo Gminy Janowiec.

Logo nr. 1
Logo przedstawia tarczę, połączoną z zarysem Kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela oraz dwukolorowe fale. Niepowtarzalny kształt neogotyckich wież w ujęciu en trois quarts oraz barwy niebieska i czerwona, używane we fladze Mazurów, stanowią odniesienie do historii gminy. Dodająca dynamiki niebieska fala nawiązuje do rzeki Orzyc, nad którą położona jest gmina Janowiec Kościelny.
Użycie prostych i ostrych linii wpisuje się w aktualne trendy designu, wskazując na postępowość oraz współczesny charakter gminy
Symbolika barw:
W wersji kolorowej logo zawiera trzy kolory: czerwony, niebieski i czarny (w przypadku zastosowania na ciemnych materiałach dopuszczalne jest użycie koloru białego zamiast czarnego)
-biały/czarny – podkreślają minimalistyczny charakter projektu, jego jasność i przejrzystość. Stanowią symbol elegancji, harmonii i równowagi, praktycznej prostoty, poszanowania do klasyki przy nowatorskich działaniach.
– niebieski – nawiązanie do rzeki Orzyc oraz podejmowania przez gminę inicjatyw ochrony środowiska, odzwierciedla profesjonalizm i poczucie wzajemnego zaufania.
– czerwony- element przyciągający uwagę, podkreślający dynamiczny rozwój oraz działania gminy w dziedzinie sportu.
Logo nr 2:
Wieże symbolizują najbardziej rozpoznawalny zabytek Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Janowcu Kościelnym i symbolikę nazwy gminy.
Kłos symbolizuje rolniczy charakter gminy i przywiązanie do tradycji.
Kłos oraz kolory kojarzą się również z największym wydarzeniem gminnym – dożynkami (Święto Pieczonego Ziemniaka). Dzięki połączeniu kolorów i stylu logo łączu charakter gminy z nowoczesnością.
Zarys logo stanowią granice gminy Janowiec Kościelny.
Logo nr. 3
Logo symbolizuje i łączy w sobie kilka elementów – zabytkowy kościół, aspekt ludzki oraz przyrodniczy. Kościół jest niekwestionowaną wizytówką oraz dumą gminy Janowiec Kościelny, poza tym gmina to przede wszystkim ludzie oraz ziemia i jej plony, z których to gmina również słynie.
Konstrukcja graficzna logo bazuje na planie koła, które od wieków jest symbolem harmonii, równowagi i doskonałości. Wszystkie te elementy oraz stonowana, ciepła i spójna kolorystyka podkreślają to, co wyróżnia gminę na tle innych.

LINK: https://konsultacje.janowiec.com.pl/…/eko…/konsultacje/0

Wójt Gminy

Piotr Rakoczy