29 maja 2024r. na stadionie w Kucach odbyły się uroczyste obchody Dnia Dziecka. Wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji m.in: dmuchane zjeżdżalnie, strzelanie z łuku, puszczanie baniek mydlanych, plecenie warkoczyków, malowanie buziek, szczudlarz rozdający balonowe zwierzaki a także Bieg Rodzinny , w którym za przebiegnięcie wyznaczonej trasy uczestnicy  otrzymali pamiątkowe medale.
Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów była wizyta Transformens i  Minionka. Ich energia wprowadziły wszystkich w wspaniały nastrój i dzieci chętnie się bawiły.  Oprócz dobrej zabawy dzieci miały możliwość poznania zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zapoznania się z wyposażeniem wozu strażackiego.
Za udział w grach i zabawach każde dziecko otrzymało nagrodę w formie kręconego ziemniaka. Nie zabrakło też słodkości, kiełbasek z grilla, lemoniady i pysznych lodów.
Dziękujemy wszystkim którzy tego dnia nas wspierali i pomagali w organizacji:  p.Piotr Rakoczy,OSP Szczepkowo Borowe, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym,Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie-Grabowie, p.Robert Antczak, p.Kazimierz Szczepkowski  Jacek Moszczyński, OSP Janowiec Kościelny