23 czerwca w Kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym odbył się XI Festiwal Piosenki Religijnej, którego organizatorami byli Samorządowy Ośrodek Kultury, Ksiądz Proboszcz Dariusz Sielczak a gospodarzem Pan Wójt Piotr Rakoczy.
Śpiew to szczególna modlitwy, przez którą możemy wyrazić swoją radość, uwielbienie, ból, tęsknotę, marzenia. Jest jednak przede wszystkim okazaniem wiary i umiłowania Boga, do którego za pomocą słów i dźwięku kierujemy nasze prośby czy podziękowania. Jak co roku mottem festiwalu było hasło,, Do Ciebie te słowa i nuty ślę”. Celem wydarzenia jest promowanie wartości kulturowych, rozwijanie uzdolnień muzycznych oraz wyrażanie ekspresji myśli, uczuć i wartości za pomocą słowa. Udział w tegorocznym Festiwalu wzięło 16 uczestników w kategorii indywidualnej oraz 7 zespołów w kategorii grupowej. Każdy z uczestników, jak i zespoły zaprezentowali po jednym utworze. Tematyka utworów prezentowanych przed publicznością była oczywiście religijna. W Jury, który wyłoniło tegorocznych zwycięzców zasiedli: Ks. Piotr Sroga, Tadeusz Miller oraz Michał Gogolewski. Po wysłuchaniu wszystkich występów komisja wyłoniła najlepszych solistów i najlepsze zespoły. Po ogłoszeniu wyników wręczono nagrody.
Nagrodzeni w Festiwalu
W kategorii indywidualnej:
I miejsce- Kornelia Zych z utworem ,, Kolęda Maryii”
II miejsce- Klaudia Stępkowska z utworem,, Powierz się matce”
III miejsce- Zuzanna Kohler z utworem ,, Drzewo”
W kategorii zespołowej:
I miejsce- Schola Parafii pw. św Stanisława Biskupa i Męczennik w Wieczfni Kościelnej z utworem ,,Daj mi usłyszeć Twój głos”
II miejsce- Sursum Corda z utworem,, Duszo ma Pana chwal”
III miejsce- Zespół Rozdroże z utworem ,, Przeogromna Ziemia”
Pozostali uczestnicy festiwalu mimo, iż nie zajęli miejsca na podium, zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok na XII Festiwal Piosenki Religijnej w Janowcu Kościelnym.